Prøve d. 18 November 2018
Dommer: Lene Carlson

Beg. B Anna Sabrina Hedegård Bestået
FP Monika Esager Bestået
IPO II Chalotte Jeppesen Ej bestået 
IPO I Glenn Jensen Team Marlboro Naxos Bestået

IPO I Søren Ebbe Ej Bestået
IPO I Steen B. Madsen Bestået     
Grisecup d. 3.11 2018
Bedømmer Per Frost
Vinder af grisecup 2018
Glenn Jensen
IPO I TM Sille 96
Mariette Brogaard Over 24 mdr Anika 96
Glenn Jensen Over 24 mdr TM Karla 96
Lars Rahn 13 Måneder TM Aura 96
Mariette Brogaard IPO III Roberta 95
Kim Ørskov 11 Måneder Bestie 95
Anne SabrinaHedegård 10 Måneder Karsbæk Poxi 95
Karl Frost 14 Måneder Mi Roca Xorba Bellis 93
Glenn Jensen Over 24 mdr TM Naxos 90
Peter Svendsen 14 Måneder Mi Roca Xorba Bolivia 88
Henning Pedersen IPO I Nichol 86
Preben Nielsen Over 24 mdr Coco 84
Helge Simonsen Over 24 mdr Ursus 82
Peter Svendsen IPO III Charlie 80
Hanne Bodilsen 9 Måneder Uso 80
Henning Pedersen Over 24 mdr Okay 79
Mogens Høj Over 24 mdr Karsbæk Macon 76
Chalotte Damtoft Over 24 mdr TM Kaya 74
Poul Erik Hansen IPO II Ocean 70
Ole Nielsen Over 24 mdr Neo 63
Isabell Damtoft IPO I TM Omega 62
Lone Jakobsen Over 24 mdr 59
Prøve d. 13 Oktober 2018
Dommer: Erik Ahrends

FP Heidi Maj Nielsen Bestået
FP Ulla Rask Bestået
FP Jørgen Sørensen Ej bestået
FP Jeppe Mark Bestået
IPO I Søren Ebbe Ej bestået
IPO I Glenn Jensen Bestået
IPO II Bjarne Lauridsen Ej bestået

 
 
Prøve d. 1 Spetember 2018
Dommer: Hanne Boe

IPO I Glenn Jensen Team Marlboro Sille Ej bestået
IPO I Carina Jensen Team Marlboro Rosie Ej bestået
FP Lykke Jensen Silke Bestået                                        

FP Thorkild Schøtz Hitanis Soja Bestået
FP Niclas Josefsen Mongrif Hurricane 
Bestået
Beg. B Amalie Kjelstrøm Crestforever Back to Basic
 Bestået
SPH II Bjarne Lauridsen Mølby Clamour Ej bestået    
Prøve d. 20 Juli 2018 KMS
Dommer: Lene Carlson

IPO I Glenn Jensen Team Marlboro Naxos Ej bestået
IPO I Torben Knudsen Gen.Chi's Izzi Bestået
FP Maj-Britt Østerlund Alderslyst Ofelia Bestået                                        

FP Per Frost Team Marlboro Topper Bestået
FP Terese Jensen Europa vom Feuermelder Bestået
FP Karsten Højhus vom Hause Nomis The Hugin CronusSon Bestået

SPH II Bjarne Lauridsen Mølby Clamour Ej bestået                                    
Prøve d. 1 Juli 2018 KMS
Dommer: Lene Carlson

IPO I Peter Svendsen Alderslyst Nicole Bestået                                    KMS i IPO
IPO II Hanne Boe Satoris Mira Bestået
IPO II Poul Erik Hansen Kratmosens Ocean Ej bestået
Beg. B Mariette Brogaard ChaDe's Annika Bestået                               KMS i Beg. B
Beg. B Mogen Høj Karsbæk macon Bestået                                           KMS nr 2 i Beg. B
Beg. B Peter Svendsen Mi Roca Xorba Bolivia Bestået                         KMS nr 3 i Beg. B
FP Krestina Treldal Alderslyst Prada Bestået                                         KMS i FP
FP Nicolai Rimmer Crympe Cremfrø Bestået
SPH I Bjarne Lauridsen Mølby Clamour Bestået                                    KMS i SPH
SPH II Regner Larsen Pri-Vat Bonnie bestået
Prøve d. 6 maj 2018
Dommer: Lene Carlson

IPO I Pernille Sørensen Adler See Praline Ej bestået
IPO I Jørgen Sørensen Team Malboro Djambo Beståt
IPO I Helle H. Jørgensen Karsbæk Liana Ej bestået

IPO I Glenn Jensen Team Marlboro Karla Ej bestået
FP Søren Holm Team Charsö Diva Bestået
SPH II Regner Larsen Pri-Vat Bonnie Ej bestået
 
Prøve d. 28 April 2018
Dommer: Erik Ahrends

UHP  Lone jakobsen Vennebjerg Jelly Bean Bestået
UHP  Brian Zachariasen Team Malboro Djambo Bestået
UHP  Leif Jørgensen Odett vom Messina Bestået
UHP  Dermot Rowan Satoris Scorpio Bestået
FP Tina Ascanius Svanborg Thornblads Reno Bestået
FP Dennis H. Pedrsen Team Kratmosen Ignitc Bestået
FP Glenn Jensen Team Malboro Sille Bestået
 
Dommer Lene Carlson d. 10.3.2018
Brugsprøve

IPO I 
Glenn Jensen Team Marlboro Karla ej bestået
IPO I Chalotte Jespersen Team Marlboro Walleby Bestået
Ipo III 
Peter Svendsen Team Paka's Untox Bestået
FP Charlotte Damtoft Team Marlboro Kaya Bestået

Brugsprøver/Konkurrencer

   
   
Lydigheds konkurrance d. 2 dec 2017
Bedømmer: Mette Larsen
Vinder IPO - Beg. B
Nr 1 Poul Erik Hansen
Nr 2 Petersvendsen
Nr 3 LoneJakobsen
Nr 4 Mogens Høj
Nr 5 Henning Pedersen
Vinder store hvalpe
Nr 1 Lykke Bøgh
Nr 2 Preben Nielsen
Vinder små hvalpe
Nr 1 Karl Frost
Nr 2 Peter Svendsen
Nr 3Hardy Petersen
 
Prøve d. 26 nov 2017
Dommer: Gunner Jensen
IPO I Søren Ebbe Team Marlboro Santo Ej betået
IPO I Chalotte Jespersen Team Marlboro Walleby
SPH II Allan G Petersen Kasper Radinie Bestået
SPH II Regner Larsen Gen-Chi's Bestået
FP Ole Andersen Karsbæk Lana Bestået
FP Mogens Høj Karsbæk Macon Bestået
Ole Nielsen Team Marlboro Neo Bestået
UHP Gurli Duedahl Karlsen Dixie Bestået
UHP Søren Holm Jensen Team Charsö Diva Bestået
UHP Gordom Steffensen Team Marlboro Duffy Bestået
UHP Preben Nielsen Al Malaki Gurti Bestået
Helge Simonsen Adler See Ursus Bestået
UHP Charlotte Damtoft Team Marlboro Kaya Bestået
UHP Amaile Kjeldstøm Crestforever Back to Basic Bestået
UHP Kill Hanne Inka Av Theahagen Bestået
Søren Ebbe Team Marlboro Nova Bestået
 
Prøve d. 21 okt 2017
Dommer: Gunner Jensen
IPO I Solveig Kristiansen Team Marlboro Duffy Bestået
FP Lone Jakobsen Vennebjergs Jelly Bean Bestået
FP Dermot Rowan Satoris Scorpio Bestået
FP  Gordon Steffensen Team Marlboro Naxos Bestået
FP Lilian Jensen Karsbæk Kira Bestået
FP Ole Nielsen Team Marlboro Neo Ej bestået
 
Prøve d. 14 okt 2017
Dommer: Erik Ahrends
IPO I Anne-Mette Pedersen Metia's Frk Fjante Bestået
IPO I Chalotte Jespersen Team Marlboro Walleby Bestået
IPO I Jette Bramming Team Marlboro Smilla Bestået
IPO II Per Frost Team Marlboro Vector Bestået
IPO II Leif Hansen Satoris Pippi Bestået
FP Pia Poulsen ChaDe's Aslan Karo Bestået
FP Marietta Brogaard ChaDe's Annika Bestået
UHP Christian Møller Team Trions Freja Bestået
UHP Martin Esager Weedfald Djengis Bestået
UHP Amaile Kjeldstøm Crestforever Back to Basic Bestået
IPO v Pernille Maria Nielsen Brown Chief Ayden Bestået
SPH I Jessica marklund Atenagardens Undra Bestået
SPH II Jessica marklund Cutulus Kato Bestået
 
Prøve d. 29 sep 2017
Dommer: Gunner Jensen
IPO I  Poul Erik Hansen Kratmosens Ocean Bestået
IPO I Anne-Mette Pedersen Metla's Fjante Ej bestået
IPO II Leif Hansen Satoris Pippi Bestået
IPO II Per Frost Team Marlboro Vector Bestået
SL I Chalotte Jespersen Team Marlboro Walleby Bestået
Beg. A-B Henning Pedersen Alderslyst Nicole Bestået
FP Betina Holm Team Marlboro Faro Bestået
FP Glenn JensenTeam Marlboro Karla Bestået
 
Prøve d. 8 juni 2017
Dommer: Gunner Jensen
IPO Helle Kloster Jabina Unni Bestået 
IPO I Erik Olsen Mega vom Osterberger-Land Bestået
IPO I Solveig Kristiansen Duffy Team Marlboro Ej bestået
IPO I Terese Jensen Aldum Fleurie Ej bestået
IPO II Sabrina Grønhøj Vikki av Quantos Ej Bestået
IPO III Peter svendsen Team Paka's Untox Ej bestået
Beg. B Henning Pedersen Alderslyst Nicole Bestået
Beg, B Lone Jakobsen Al Malaki Gurli Bestået
FP Steen Bendix Madsen Metla' Felix
FP Erik Ahrends Hesselballe Fenja
 
Prøve d. 27 maj 2017
Dommer: Erik Ahrends
IPO I Jørn Sørensen Abardi Vulcan Ej bestået
Erik Olsen Mega vom Osterberger-Land Ej Bestået
FP 
Anne-Mette Pedersen Metla's Frk. Fjante Betået
SPH I Pia Schau Hesselballe Cita Bestået
SPH II Jan Herneth ChaDe's Odessa Bestået
UHP Poul E Hansen Kratmosens Ocean Bestået
UHP Jesper Kristiansen Duffy Team Marlboro Ej bestået
UHP Henning Pedersen Leri Quintus Bestået
UHP Lynge Larsen Maegaards Fiona Ej bestået
 
Prøve d. 6 maj 2017
Dommer: Gunner Jensen
IPO I
Charlotte Damtoft Team Marlboro Omega Bestået
Mai Rasmussen Team Marlboro Ultra Bestået
Anna Klynge Christiansen Team-Dika's Diesel Ej bestået
Jette Bramming Team Marlboro Smilla Ej bestået
 
Prøve d. 21 april 2017
Dommer: Gunner Jensen
IPO I
Niels -Erik Rasmussen Team Marlboro Vila Bestået
Erik Olsen Mega vom Osterberger-Land Bestået
Mai Rasmussen Team Marlboro Ultra Ej bestået
Jettte Bramming Team Marlboro Smilla  Ej bestået
Peter svendsen Macchiato's Delta  Ej bestået
Chalotte Jespersen Team Marlboro Walleby  Ej bestået
 
Prøve d. 14 april 2017
Dommer: Lene Carlsen
FP
Henning Pedersen Alderslyst Nicole Bestået
Lone Jakobsen Al Malaki Gurli Bestået
Helle Høyer Jørgensen Liana Karsbæk Bestået
IPO II
Niels Koch Kochen's Quaterback Bestået
SPH II
Erik. Kristoffersen Hesselballe Pakko Bestået
Regner Larsen Gen-Chi's Helga Bestået
 
Prøve d. 7. januar 2017
Dommer: Gunner Jensen
Erik Olsen IPO 1 Bestået
Peter Svendsen IPO 3 Ej bestået
Henning Pedersen FP Ej bestået
Karl Frost FP Bestået
Bjarne Lauridsen IPO 1 Bestået
Frank Jørgensen IPO 1 Bestået


 
 
LYDIGHEDS KONKURRENE den 10 Dec 2016.
Bedømmer Mette Møller Larsen
Vinder af små hvalpe
Thokild Shøtch med Soja
Vinder af store hvalpe
Preben Nielsen med Pepsi
Ole Nielsen Neo nr 2
Lone Jakobsen med Jelly Bean nr 3
Vinder af B og IPO
Bjarne Lauridsen med Figo
Kirsten Vandborg med Mika nr 2
Hanne Bodilsen med Quintus nr 3
Lone Stryn med Luna nr 4
Benny Pedersen med Mary nr 5
 
Prøve d. 1.10.2016 Dommer Gunner Jensen
 
Per Frost IPO I Bestået
Per Frost IPO III Bestået
Peter Svendsen IPO II Bestået
Niels-Erik Rasmussen IPO I Ej bestået
Jeanette Lundsgaard FP Bestået
Henning Pedersen FP Ej bestået
 
 
Prøve d. 1.10.2016 Dommer Gunner Jensen
 
UHP
Niels Erik Rasmussen Bestået
Bjarne Lauridsen Bestået
Henning Pedersen Bestået
Lau Jensen Bestået
Christian M. Christensen Bestået
Per Frost Bestået
Hanne Boe Bestået
 
FP
Pierre Lundahl Bestået
Gordon Steffensen Bestået
 
IPO I
Peter Svendsen Bestået
Theresa Jensen Disk
 
IPO II
Per Frost Bestået
 
Grisecup 10.9.2016 Dommer Henning Madsen
Vinder af grisecup
Nr. 1 Mariette 95p
Nr. 2 Lau 94p
Nr. 3 Erik 93p
Nr. 4 Gurli 92p
Nr. 5 Karl 88p
Nr. 6 Henning 87p
Nr. 7 Tom 86p
Nr. 8 Anette 86 p
Nr. 9 Preben 85p
Nr. 10 Maria 84p
Nr. 11 Thorkild 82p
Nr. 12 Preben 81p
Nr. 13 Henning 78p
Nr. 14 Glenn 75p
 
19/8-2016 i kreds 17
Kim Bramming VECTOR: IPO 1: 75,71,80 udp Bestået
Kim Bramming SMILLA: FP Bestået
 
IPO 1 DM 03-07-2016
Søren Elmbo Uggertawn Ozzy  IPO I Bestået
 
25-06-2016
Jens Christian Schmidt Amajero´s Ayoe  IPO I Bestået 
 
Kredsmesterskab 2016
IPO hunde
Nr 1 IPO III Peter Svendsen Jenagers Max Bestået
Nr 2 IPO III Glenn Jensen Team Marlboro Uran Bestået
Nr 3 IPO I Dermot Rowan Wildmarkens GiGi Bestået
Nr 4 IPO I Peter Svendsen Kløverhorns Hope. Bestået
Nr 5 IPO III Niels E Rasmussen Team Marlboro Morgan Bestået
Nr 6 IPO I Jens Christian Schmidt Amajero Ayoe Bestået
Nr 7 IPO III Benny Pedersen Cartegena Mary Ej bestået.
Nr 8 IPO I Amalie Kjeldstrøm  Amajero Amazine Ej bestået.

Begynder B.
Preben Nielsen Wildmarkens Nitro Bestået.

Store Hvalpe uden prøver.
Nr 1 Mariette Brogård Chade's Annika
Nr 2 Henning Pedersen Alderslyst Nicole

Små hvalpe.
Nr 1 Helle H Jørgensen Karsbæk Macon
Nr 2 Jeanette Kjær Team Dika Ricky
Nr 3 Preben Nielsen Wildmarkens Pepsi
Nr 4 Henning Pedersen Alderslyst Okay
 
Prøve d. 7.6.2016 Dommer Gunner Jensen
Kim Bramming Team Marlboro Vector IPO I Ej bestået
Per Frost Team Marlboro Uno IPO I Bestået
Chalotte Jespersen Team Marlboro Walleby BP-B Bestået
Glenn Jensen Team Marlboro Uran IPO III Bestået
Frank Jørgensen Mølby Glamour IPO I Bestået
Terese Jensen Aldum Fleurie FP Bestået
 
Prøve d. 6.6.2016 Dommer Gunner Jensen
Regner Larsen Svogerslevs Vega SPH 2 Bestået
Kim Agerbak Sølvstens Jamsseion FP Bestået
Erik Kristoffersen Hesselballe Pakko SPH II Ej bestået
Brian Rønn Harlis Team Marlboro Vega IPO I Bestået
Niels-Erik Rasmussen Team Marlboro Morgan IPO III Bestået
Perben Nielsen Wildmarkens Nitro BP-B Bestået
Glenn Jensen Team Marlboro Uran IPO III Bestået
Benny Pedersen Cartagena Mary IPO III Bestået
Peter Svendsen Jen Ager's Max IPO III Bestået
Peter Svendsen Kløverhorn's Hope IPO I Bestået
Jens Christian Schmidt Amajero´s Ayoe IPO I Bestået
Dermot Rowan Wildmarkens Gigi IPO I Bestået
Amalie Kjeldstrøm Amajero's Amazing IPO I Ej bestået
 
22-05-2016 Dommer Lene Carlson
Jan Herneth SPH II Bestået
Regner Larsen SPH II Bestået
Per Svoldgård SPH II Bestået
Gunner Jensen IPO III Bestået
Erik Kristoffersen SPH II Ej betået
 
21-05-2016 Dommer Lene Carlson
Brian Rønn Harlis IPO III Ej bestået
Per Frost FP Bestået
Niels-Erik Rasmussen IPO II Bestået
Erik Olsen UPR-1 Ej bestået
Peter Svendsen IPO I Ej bestået
 
13-05-2016
Gurli Duedahl Ninja Von Skandinavika IPO I Bestået
  
01-05-2016
Søren Elmbo Uggertawn Ozzy IPO I Bestået
 
29-04-2016 Dommer Michael Lumby
Niels Erik Rasmussen UHP Bestået 
Per Frost UHP Bestået 
Leif Kristiansen UHP Bestået 
Kim Bramming Team Marlboro Vector  UHP Bestået HF Jesper Kristiansen
Palle Christensen UHP Bestået 
Chalotte Jespersen UHP Bestået
 
15-04-2016 Dommer Gunner Jensen
Per Frost IPO I Bestået
Peter Svendsen IPO I Bestået
Dermot Rowan IPO I Ej bestået
Lau Jensen FP Bestået
Mark Due Nielsen IPO I Ej bestået
Peben Nielsen BP-B Ej bestået
Niels Michael Jensen IPO I Bestået
 
 
12-03-2016 Gunner Jensen
Preben Nielsen FP Bestået
Peter Svendsen IPO Disk
Regner Larsen SPH II Bestået
Poul Erik Hansen FP Bestået
Glenn Jensen IPO II Bestået
Kim Bramming Team Marlboro Vector BP-B Bestået
Jan Damgaard FP Disk
Dermot Rowan FP Bestået 
 
28-02-2016
Kim Bramming Team Marlboro Vector  FP Bestået
 
Prøve d. 12.1.2016 Dommer Gunner Jensen
Preben Nielsen Wildmarks Nitro FP Bestået
Peter Svendsen Team Paka's Untox IPO I Ej bestået
Regner Larsen Svogerslevs Vega SPH 2 Bestået
Poul Erik Hansen Kratmosens Ocean FP Bestået
Glen Jensen Team Marlboro Uran IPO II Bestået
Kim Bramming Team Marlboro Vector BP-B Bestået
Jan Damgaard Team Marlboro Vito FP Ej bestået
Dermot Rowan Wildmarkens Gigi FP Bestået
Klik her for at få dit eget GoMINIsite